Filip Teller

bavič | herec | konferenciér | moderátor | básník | scénárista | textař | zpěvák
Lokalita

Filip Teller 

Moderátor, stand up komik a herec věnující se autorskému divadlu

Do profesionálního světa divadla ho v dětství uvedla Eva Tálská. Absolvoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, ateliér autorského herectví, pohybového divadla a klaunství. V rámci studijní stáže pobýval také ve Velké Británii. Za svou tvůrčí kariéru hostoval v profesionálních divadlech (např. Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo Bolka Polívky, Městské divadlo Zlín, Divadlo Tramtarie či Národní divadlo Brno) a v nezávislých uměleckých uskupeních (např. Služebníci Lorda Alfréda, Divadlo Anička a letadýlko nebo Divadlo Komediograf). Spolupracoval s režiséry Vladimírem Morávkem, Lubošem Balákem či Zdeňkem Duškem.

Stále častěji se Teller objevuje i v epizodních rolích českých seriálů jako například Specialisté, Stíny v mlze, Labyrint a další.

S Divadlem Husa na provázku vystupoval na festivalech ve Francii, Belgii a Rusku. Na mezinárodním festivalu divadelních formací v Římě získal cenu GEMINI D‘ORO PRIZE za nejlepší mužský herecký výkon za ztvárnění postavy papeže Bonifáce VIII. 

Jeho autorskou prvotinou je inscenace balancující na pomezí one man show a divadelní zpovědi – Inspirováno láskou. Mezi jeho další autorské projekty patří celovečerní stand up Čecháčci a Čoboláci, který vznikl ve spolupráci s Pavolem Serišem. Dále Filip Teller účinkuje v monodramatu Cikánský boxer německé autorky Rike Reiniger. V příběhu z druhé světové války ztvárňuje postavu bývalého boxera Hanse. Inscenace se dočkala pozitivních ohlasů u publika i kritiky. Na 35.ročníku přehlídky netradičních divadel v Kopřivnici získal za roli Hanze cenu za nejlepší herecký výkon. 

V roce 2015 založil Filip Teller, společně se svým týmem, divadelní talk show Tell or Show, v níž následující čtyři roky působiil jako moderátor a hostitel. Pořad kladl důraz na divadelnost, situační humor a improvizaci. Kromě klasických rozhovorů zažívali hosté i nečekané situace, do nichž vstupovali společně s moderátorem. Domovskou scénou Tell or Show byl brněnský Buranteatr a posléze Divadlo Bolka Polívky. 

Filip Teller kromě formátu talk show moderuje i firemní konference a večírky, společenské plesy a přehlídky nebo funguje jako průvodce festivalem. Spolupracoval s firmami jako například: Billa, Red Hat, Vinařství Lahofer nebo Česká advokátní komora.

V současnosti se věnuje především psaní celovečerních autorských stand up představení a lektorování kurzů v rámci projektu Stand Up Therapy, jehož je i zakladatelem. Jeden z jeho sólových kusů nese název Reprodukce - stand up o rozhodnutí, které nelze vzít zpět. V roce 2021 se uskutečnila premiéra jeho nové hudební stand up comedy show s názvem Možná, že to znáte..., která vznikla ve spolupráci se skladatelem a pianistou Zdeňkem Králem a hudebníkem Alešem Vosáhlem.


 

Poptávka

Akce
Horonáře moderátorů se velmi liší, uveďte, prosím, orientační rozpočet.
Kontaktní údaje

Kontaktní údaje

Jméno společnosti, školy nebo jiné organizace poptávající služby moderátora.
Video
Czech